Zaterdag demonstratie voor Palestijnse gevangenen
Aanstaande zaterdag, 31 januari, is er om 14:00 uur op de Dam in Amsterdam een demonstratie voor de Palestijnse gevangenen. Deze samenkomst is onderdeel van een wereldwijde campagne om te pleiten voor vrijlating van 9100 politieke gevangenen uit Palestina. De demonstratie begint op de Dam met toespraken en muziek, en we zullen vervolgens een mars lopen naar Museumplein.
Het gaat hier om mensen die door Israël uit de Gazastrook of van de Westoever zijn opgepakt en vastgezet, meestal zonder aanklacht, proces, of oog voor wat voor rechten dan ook. Dit zijn politieke gevangenen die in veel gevallen al jaren onder erbarmelijke omstandigheden zitten opgesloten, en door Israëlische soldaten en politie worden gemarteld en mishandeld. Ook staat de demonstratie stil bij de actvisten die vastzitten omdat ze zich inzetten voor de bevrijding van Palestina, bijvoorbeeld kameraden van Palestine Action in het Verenigd Koninkrijk.
Voor meer informatie kun je kijken op https://redribbonscampaign.
MAANDAG 2 februari laten we onze boodschap in heel Nederland luidkeels horen, en wel zo:
Draag rood, ook de rest van de dag, zodat je herkenbaar bent voor medestanders.
Leg kort voor 12 uur je werkzaamheden neer - of je nou werkt of niet, studeert, zzp-er bent of gepensioneerd. Doe dit samen met medestanders: collega’s, vrienden of buren.
Als om 12 uur het luchtalarm klinkt, loop je kantoor, je klas of je huis uit. Sla met pannen, potten of claxons groot alarm voor Gaza als de sirene stopt, en verleng zo het alarm minstens 5 minuten. Eventueel kan dit afgesloten worden met een minuut stilte.
Maak beelden van jullie actie en deel ze op social media onder de hashtag #wijwerkenhiernietaanmee.
Kun je niet aan deze actie meedoen maar deel je onze boodschap? Plaats dan om 12 uur op social media de zandloper uit solidariteit met de Palestijnen in Gaza en op de Westelijke Jordaanoever. Ook dan met de hashtag: #wijwerkenhiernietaanmee.
Op 6 februari in Pakhuis De Zwijger in Amsterdam
Zet Gaza in het regeerakkkoord!
Vredesorganisatie PAX roept je op om te tekenen voor een simpele eis: zet Gaza in het regeerakkoord. "Tijdens de Rode Lijn-demonstraties stelden we samen concrete eisen. Eisen die gebaseerd zijn op internationaal recht. De regering-Schoof heeft die eisen consequent genegeerd. Nu is het moment om verschil te maken en eindelijk de geloofwaardigheid van Nederland te herstellen. Het nieuwe kabinet moet breken met het verleden en zich wél inzetten voor vrede."
Je kunt deze petitie ondertekenen op paxvoorvrede.nl
--
Mvg,
Gerlof
06 55 111 915
Recente reacties